• Slider

Kalendarz

W kalendarzu zaznaczone zostały wydarzenia na przestrzeni całego roku. Po wybraniu podświetlonej daty pojawią się informacje dotyczące rozpoczęcia lub zakończenia danego wydarzenia.

2011-06-14 - 2011-07-31
"Standardy jakości wczesnodziecięcej opieki i edukacji" - projekt dla gmin wiejskich

Fundacja Komeńskiego zaprasza gminy wiejskie do udziału w nowym projekcie „Standardy jakości wczesnodziecięcej opieki i edukacji". Projekt realizujemy w okresie maj 2011 - czerwiec 2012 roku dzięki dotacji Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe. Celem projektu jest wypracowanie standardów jakości wczesnodziecięcej opieki i edukacji oraz pomoc 10 gminom wiejskim w zaplanowania usług opiekuńczo-edukacyjnych dla małych dzieci.

W ramach projektu:

• Przeprowadzimy w każdej gminie dwa seminaria poświęcone wypracowaniu diagnozy sytuacji i potrzeb małych dzieci w gminie (2 x 1,5 dnia). Seminaria będą prowadzone metodą partycypacyjną, przez trenerki i trenerów Akademii Komeńskiego.
  • Przeprowadzimy konsultacje dotyczące możliwości wdrażania usług edukacyjno - opiekuńczych dla małych dzieci na terenie gminy.
  • W miarę potrzeb gminy - przewidujemy możliwość przygotowania 2 osób do podjęcia pracy w klubie dziecięcym lub jako dzienny opiekun oraz przeszkolenia wolontariuszy.

Od gminy zainteresowanej udziałem w projekcie oczekujemy:

• Wyznaczenia osoby do kontaktów z Fundacją i koordynacji projektu na terenie gminy.
  • Rekrutacji 20 osób z terenu gminy reprezentujących różne grupy: władze i radę gminy, organizacje pozarządowe, nauczycieli/lki przedszkoli i szkół, pracowników/ce biblioteki, świetlic, ośrodka kultury, pomocy społecznej, rodziców małych dzieci do udziału w seminariach.
  • Zapewnienia sali i poczęstunku podczas seminariów.

Udział w projekcie nie wymaga od gmin rozpoczęcia prowadzenia usług opiekuńczo-edukacyjnych dla małych dzieci. Projekt ma pomóc gminom w zaplanowaniu takich usług.

Jeśli zainteresuje Państwa projekt „Standardy jakości wczesnodziecięcej opieki i edukacji", prosimy o wypełnienie załączonego formularza i odesłanie go do Fundacji Komeńskiego e-mailem na adres: dbregin@frd.org.pl (skan) lub faksem: 22 849 30 41 najpóźniej do dnia 31 lipca 2011 r.

Komisja składająca się z przedstawiciela/lki Fundacji Komeńskiego oraz ekspertów/ek w zakresie rozwoju małych dzieci oraz rozwoju wsi wybierze 10 gmin do realizacji projektu. Decyzja Komisji zostanie ogłoszona na stronie www.frd.org.pl do dnia 5 września 2011 r.

W każdej chwili służymy dodatkowymi informacjami.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń. miejsce: cała Polska
data wydarzenia: od 2011-06-14 do 2011-07-31
organizator: Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego